IKILIIKKUJAN WOLFY OF VOYAGE

Arthur

Breed: Samoyed Born: 22.3.2004
Elbows: 0/0 Hips: C/C
Eyes: OK (2007)
Pedigree:
KANS MVA FIN MVA S MVA N MVA DK MVA SVN MVA
ANATINA VOYAGE-VOYAGE
POLAR MIST VOYAGER O'ANATINA AM CH
POLAR MIST WINDJAMMER
AM CH WINTERFROST'S GYRFALCON
POLAR MIST RUSSIAN PRINCESS
AM CH POLAR MIST CRYSTAL KEESHA AM CH ICE WAY'S ICE BREAKER
AM CH POLAR MIST SAUCY MINX
SVK CH INT CH HU CH A CH
ANATINA NOTKA ZIMA
NORTHWIND ANOOK OF BORODINO
INT CH YU CH
EXPLORER'S AINT SHE FOXY

JV-99 FIN MVA
IKILIIKKUJAN WINDSONGKEYNOTE
D/B
DASHA'S RIO GRANDE
A/B
WOLF RIVER'S HAWK WOLF RIVER'S STAR
SEAMIST'S RAVEN OF WOLF RIVER
NFTCH CH
POLAR MIST VIVA LA DASHA
CH POLAR MIST FIRST STRYKE
CH POLAR MIST UP TOWN GIRL CD
FIN MVA ESTV-98 S MVA EST MVA KANS MVA IKILIIKKUJAN FANYA FELICIA
A/A

FIN MVA EST MVA V-94
ELLIANCE EARL OF ADVENTURER
A/A
KANS S N MVA SV-92 S N FIN MVA GOLWAY ADVENTURER
ELLIANCE YESTERDAY DREAM
FIN MVA DK MVA KANS MVA V-93 EST MVA S MVA N MVA HUMORESQUE DALLAS DAMSEL
A/A
POLAR MIST MR MARGEAUX
DK MVA MV-89 KANS POHJ S MVA EXPLORER S WONDERFUL STAR
RESULTS
Date: Judge: Result:
13.6.2009 Kimito Zidy Musterhjelm-Ehnberg Championclass EXC 1, Best Male 2
28.1.2007 Turku Top Dog Show Marija Kavcic, Slovenia Championclass EXC 1, Best Male 3
19.11.2006 Minsk, Belarus Pavel Szermanj rus Best Male 1, CAC, CACIB, BOS
18.11.2006 Minsk, Belarus Sarnonm. G rus Best Male 1, CAC, BOB
4.11.2006 Tarto, Estonia Boo Lundström, Sweden Best Male 2, CAC, Res. CACIB EST CH
15.10.2006 Lithuania Marina Patrina, Russia Best Male 1, CAC, BOB, BIG 5
14.10.2006 Latvia Nekrosiene Natalia, Lithuania Best Male 1, CAC, BOB, BIG 5
24.9.2006 Eckerö Phyllis Poduschka-Aigner EXC 1, Best Male 2, Res. CACIB
3.9.2006 Helsinki Marja Talvitie Champion Class, EXC 3, Best Male 3
26.8.2006 Viborg A.G. HACHATYRJAN EXC 1, CAC, BOB, BIG 1, BIS 2, RUS CH
20.8.2006 Tallin Leni Nousiainen open class EXC 3, Sert. koht. 4
16.7.2006 Helsinki Antti Aarnio Champion Class, EXC 1, Best Male 1, BOB!
9.7.2006 Karjaa Paula Rekiranta Champion Class, EXC 3, Best Male 3
8.7.2006 Salo Tapio Eerola Open Class, EXC 1, Best Male 2, CAC, FIN CH
2.7.2006 Mustiala Margaret Martin, Irland Open Class, EXC 1, Best Male 2, CAC
1.7.2006 Pori/Ulvila Richard Beauchamp, Meksiko Open Class, EXC 1, Best Male 4, CAC
18.6.2006 Forssa Evgeny Kuplyauskas, Russia VG
28.5.2006 Järvenpää Vija Klucniece, Latvia OC, EXC 1, Best Male 4, RES CAC
18.3.2006 Tampere Christioan Stefanescu, Romania INT CLASS, EXC 1, RES CAC
22.1.2006 Turku Frances Toman, Ireland INT CLASS, EXC 1
19.11.2005 Jyväskylä Claude Voilet, France INT CLASS, VG 3
25.9.2005 Eckerö Monique van Brempt INT CLASS, EXC 1, RES CAC
21.5.2005 Hamina Paula Heikkinen-Lehkonen JUN, VG 1
7.5.2005 Oulu Kurt Nilsson, Sweden JUN, VG 2
24.4.2005 Lahti Paula Rekiranta JUN, EXC 1
6.2.2005 Keuruu Antti Aarnio JUN, EXC 1, Best Male 2, RES CAC
30.1.2005 Turku Gerald Mitchell, GB JUN, VG 2
2004 Helsinki Zindy Mynsterhjelm-Ehnberg Puppy 1, HP, BOB